Obserwatorzy

piątek, 14 lutego 2020

Mokry luty / It's raining and raining

Pada. I co z tego? Pogoda jak każda inna ze swoimi plusami i minusami. Przyroda jakoś nie znika, nie kurczy się, nie ucieka, jest i czerpie korzyści z tego co właśnie jest. Więc dlaczego ja - miłośniczka przyrody mam się przejmować opadami? Patrząc na to w ten sposób od razu poprawia się humor i wzmacnia się chęć działania w plenerze. A działać by się już chciało ale na razie trzeba poczekać bo nie wiadomo jak będzie z tą pogodą. Za to zawsze można pospacerować i pomyśleć nad zmianami i planować prace tegoroczne na działce. A głowa już jest pełna pomysłów tylko czy sił i chętnych do podjęcia się prac wystarczy?
We have a lot of rainfall in February. It was raining with hail, it was raining with snow. White did only for a moment and melted. I like walking in the garden despite the rain. I am happy about the photo of the raindrop. I did it! I like boxwood and evergreen grasses in my garden. I like colorful connections in my discounts. Walking around the garden I will always find something interesting. I wish you a nice day.

Najpierw napiszę o pierwszym zdjęciu. Byłam bardzo ciekawa czy uda mi się nowym aparacikiem zrobić zdjęcie kroplom deszczu. Po długich próbach udało się na ciemnym tle, a że zdjęcie kropli było dla starego aparaciku całkowitą abstrakcją więc cieszy mnie to co wyszło. Nie będę opowiadała o planach na ten sezon ale po raz enty o spacerze po moim ogrodzie. Dzisiaj popadał deszcz ze śniegiem, innego dnia nawet odwiedził nas deszcz z gradem ale to wszystko w ilości symbolicznej i raczej denerwującej niż zachwycającej. Patrząc ogólnie na ilość opadów w tym miesiącu to może nie będzie tej przewidywalnej suszy bo chociaż deszczu napada?
Mokry ogród nadal jest śpiącym ogrodem ale zimą swoje pięć minut mają krzewy bukszpanu. Pamiętam jak sadziłam je z malutkich sadzonek. Bardzo lubię trawy zimozielone. W różnych miejscach rabat stoją betonowe pustaki porośnięte mchem. Pełnią rolę ala kamiennej donicy i obrzeża samej rabaty. 

Nawet podczas deszczowej pogodny można coś ciekawego znaleźć w przyrodzie.
 
 
Bez względu na to co obecnie pada coraz więcej roślin się budzi.


Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę miłych chwil.
Witam nowych obserwatorów, jest mi bardzo miło.
Hello, new observers. I'm glad you like my blog. Thank you.

:)28 komentarzy:

 1. Uwielbiam deszcz, ale już zaczynam tęsknić za wiosennymi promieniami słońca. Na szczęście rośliny zimozielone wyglądają świetnie niezależnie od pogody :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Bez zimozielonych byłoby jakoś tak smętnie i okropnie szarawo.

   Usuń
 2. Niech tam pada, ja się z deszczu cieszę po zeszłorocznej suszy i już zacieram łapki do wiosennych prac ogrodowych:)
  Obecnej ciepłej zimy ptactwo nie zdążyło wydziubać owoców z krzewów i tak sobie dziś opatrzyłam, że mam nas krzakach coś białe i różowe i czerwone i od razu świat poweselał:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas tak samo, ptaki obyły się bez pomocy, chociaż niektóre zaglądają dla wzbogacenia menu.

   Usuń
 3. Pogodzilam sie z tym, ze zimy nie ma. Skoro pada, to mnie sie wydaje, ze za chwile juz bedzie cieplo I prawdziwa wiosna. Wiec niech bedzie wiosna! Niech przyroda obudzi sie do zycia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale wciąż jest piękny. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas nawet nie pada deszcz... I nie ma tak pięknych ogrodów, aby można było w nich oko na czymś zawiesić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mój ogród należy do pięknych? Dla nas na pewno, ale dla bardzo dużego grona ogrodniczego -nie. Zbyt swobodnie rosną w nim rośliny...żeby nie rzecz, że chaotycznie. Ale jeśli podoba Ci się mój ogród to sądzę, że piękno natury dostrzeżesz w wielu miejscach tylko trzeba się rozejrzeć.

   Usuń
 6. kocham deszcz i bukszpany, ale moje niestety zniszczone...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma śniegu, więc dobrze, że pada. Ziemia potrzebuje wody, aby na wiosnę wszystkie rośliny zaczęły rosnąć i kwitnąć.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W moim ogrodzie też cebulkowe już wychodzą z ziemi, nie wiem, czy to okrywać, mogą jeszcze być nocą mrozy... To mój pierwszy w życiu ogród i dobrze, że mama jest obok i podtrzymuje mnie na duchu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cebulowe są dość odporne, więc powinny sobie poradzić.

   Usuń
 9. U nas od wczoraj słoneczko i jest ciepło. Dzisiaj pozwoliłam sobie na prace w ogrodzie. Oczywiście w ilości minimalnej, ale to już coś. Twój ogród zieloniutki, zawsze jest coś co można podziwiać. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mocno się wstrzymuję przed pracami ale tak trudno... przy takiej pogodzie, ale owady jeszcze śpią i nie trzeba czekać.

   Usuń
 10. Ja już serdecznie dosyć mam deszczu i ogólnej szarości . Nie mogę doczekać się już wiosny i choć trochę słońca. Pięknie urosły ci bukszpany . Pozdrawiam cieplutko 💖💖💖

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :) To stare krzewy mają ponad 10 lat.

   Usuń
 11. Widząc, że przyroda budzi się do życia coraz bardziej nie mogę się doczekać wiosny. Coś próbuje już robić w ogrodzie, ale nie wiadomo, czym pogoda nas jeszcze zaskoczy. Deszczu nie lubię, ale jest bardzo potrzebny roślinom, więc niech pada.
  Uwielbiam kamienie porośnięte mchem, ale ten Twój pomysł z pustakami jest super:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jestem bardzo zdziwiona, że mech tak sam z siebie porósł zwykły pustak. Niektóre niesamowicie wyglądają :)

   Usuń
 12. Deszcz jest bardzo potrzebny roślinkom, ale ha już mam dosyć szarych, deszczowych i wietrznych dni. Przyroda chyba już wszędzie budzi się do życia.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też wietrzna zima. Ciekawe czy to tak już będzie czy jednak powróci dawna zima?

   Usuń
 13. U mnie dzisiaj po wielu dniach wyszło słońce i od razu poczułam się lepiej.
  W ostatnim czasie dopadła mnie niemoc. Na szczęscie mam b. dobrego lekarza i z każdym dniem jest lepiej.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystko powoli wyłazi z ziemi! Wiosna wcześniej niż zawsze! Dobrze, że pada. Szkoda tylko, że nie ma śniegu...

  OdpowiedzUsuń
 15. Przemykam... u mnie bez zmian, chociaż zmieniony tryb codzienności. . Po prostu mniej mnie w sieci

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze że pada deszcz, bo roślinom wilgoć jest potrzebna. Denerwują mnie za to porywiste wiatry, których u nas jest bardzo dużo! Planowanie też jest bardzo ważne, żeby potem nie zabrakło miejsca na nowe rośliny ;) Bardzo lubię kamienie czy betonowe pustaki zarośnięte mchem.

  OdpowiedzUsuń