Obserwatorzy

czwartek, 28 kwietnia 2016

Wiosenny deszcz

Pada... pada... pada... Mnie to akurat cieszy. Cieszy szczególnie teraz wiosną i mimo, że rok rocznie moja działka zamieniała się w grzęzawiska i mokradła, nadal cieszyłam się z opadów deszczu. Wariatka? Nie... To miłość do natury. Widzę, po swoich drzewach jak strzeliły zielenią po kilku opadach deszczu, a ile deszczu potrzebuje las? Las potrzebuje bardzo... bardzo... bardzo dużo wody, spadającej z nieba. Aby każde drzewo zaspokoiło swoje wiosenne pragnienie musi lać niczym z pompy albo ciurkiem, albo obficie, albo po prostu często. Więc wiosną deszcze mają u mnie ogromną tolerancję i nie marudzę. A pas lasu, który mogę podziwiać z tarasu cudnie się zazielenił i to w ciągu tego miesiąca. Zielona ściana górująca nad polami... piękny widok. A jakie wspaniałe dźwięki ptasich odgłosów dolatują do mnie z lasu, cały przepełniony jest ptasim szczęściem.
Miłego dnia życzę wszystkim szczególnie przy deszczowej pogodzie :)

20 komentarzy:

 1. Wiosna jest sucha, więc też się cieszę z każdego opadu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie zimno, pada deszcz, śnieg a nawet grad więc czekam cierpliwie na maj! ;) Miłego dnia Agatko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cieszą się z tej ary moje świeżo posadzone roślinki,w tym róże. Z pewnością deszcz wyjdzie im na dobre. Jednak nasze nastroje bardzo ucierpiały,ale przed nami dłuugi weekend. Życzę Tobie i wszystkim pięknej pogody i mile spędzonego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Deszcz jest potrzebny choć mnie nie bardzo on odpowiada ale moje kaczki biegusy i gąski bardzo są zadowolone.Miłej i słonecznej majówki życzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas od dwóch dni nie pada ale tak to lało non stop, i dobrze, las bardzo dużo potrzebuje wody,a teraz pięknie, soczyście zieleń dookoła i kochana te przymrozki panujące od kilku dni dają ostro popalić! Miłego dnia, zapowiada się słonecznie i wietrznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas padało w niedzielę (jak kończyliśmy spacer - brr) i chwilę lało we wtorek chyba gdzieniegdzie wczoraj... Najlepiej by było, gdyby padało w nocy a w dzień świeciło słońce. Bo deszcz bardzo potrzebny, szczególnie po tej niemal (u nas) bezśnieżnej zimie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Deszcz jest bardzo ważny :) Mam jednak nadzieję, że w majówkę pogoda dopisze.
  Pozdrawiam i również życzę miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szalona Ekolożko :-) wiadomo, że woda jest naszym dobrodziejstwem, a że spada z nieba w najmniej dla nas potrzebnym momencie to inna sprawa. Ważne, żeby to co podziwiamy, co później jemy, wąchamy miało jej pod dostatkiem.

  OdpowiedzUsuń
 9. u mnie deszcz na wieczór prognozują...

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie pogoda bardzo zmienna.Raz pada, kiedy indziej gorąco, jak latem.. Osobiście wolę to drugie ;pp Ale deszcz przyda się naszym roślinkom :)
  x-lauraxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Deszcz także lubię, ale to zimno teraz nie. Pozdrawiam serdecznie-;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie deszcz też nie przeszkadza ale to przenikliwe zimno mogłoby już zniknąć. Wczoraj na spacerze żałowałam, że nie wzięłam rękawiczek i beretu.
  Zazdroszczę widoku z tarasu! Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię gdy pada, przyroda wtedy ożywia się ale czasem myślę, że fajnie by było, gdyby padało tylko nocami, pozdrawiam ciepło i wiosennie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Zima była sucha i wiele roślin zmarniało, a więc deszcz jest bardzo potrzebny by odżyły. Tym samym, by nadały wspaniałych barw długo oczekiwanej wiośnie. Ja traktuję deszcz, jak muzykę poważną, która nadaje uroku wszystkiemu co żyje. Życzę, dużo słońca i pogody ducha. Pozdrawiam Cię Agatko

  OdpowiedzUsuń
 15. Przemokłam do suchej nitki bo zachciało mi się przesadzać roślinki w tym deszczu. Ziemia taka wilgotna ma niesamowity zapach.Naniuchałam się i jestem bardzo szczęśliwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. U mnie dzisiaj słoneczko i piękna pogoda. Udanej majówki, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Deszcz i mnie nie przeszkadza, oby było cieplej:)
  Miłego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 18. U mnie lepsza pogoda dopiero dzisiaj, ale też nie jest za ciepło. Mnie to na razie bez różnicy bo leczę przeziębienie.
  Miłego dnia i udanej majówki :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Deszczu potrzeba bo sucho jak pieron ale i słoneczka bo to lepiej na serduchu robi:)pozdrawim

  OdpowiedzUsuń