Obserwatorzy

sobota, 23 maja 2020

Smutny czas

To będzie dla mnie trudny post do napisania ponieważ, pomimo otaczającego mnie piękna przyrody to maj przypisuje sobie trudny czas pożegnania z tego świata mojego Taty. Odejście kogoś tak bardzo bliskiego przekreśla dosłownie wszystko a życie wydaje się być pełne nic nie wartych rzeczy i jeszcze dobitniej pokazuje, że w większości otaczamy się bzdurami i gonimy za ułudą i fikcją tego świata. Najważniejsza jest bliskość z drugą osobą i czas spędzony z nią.

Pocieszające może być to, że tak jak rośliny:  rodzą się, żyją, przekwitają i ,,umierają" mówiąc do siebie ,,do zobaczenia w następnym sezonie - znów się spotkamy". To my, ludzie też mamy ten swój sezon, po którym się spotkamy, tylko nasz sezon trwa dłużej. Jak zawsze mając na jednej szali wagi troski tak na drugiej wprost proporcjonalnie staram się kłaść rzeczy krzepiące duszę. Staram się tworzyć taką analogiczną przeciwwagę, polecam. Staram się uprzyjemniać sobie ten trudny dla siebie czas jeszcze mocniej wchodząc w relacje z przyrodą. Po nocy kiedyś przyjdzie dzień. Czy zastanawiamy się nad tym jak odczuwa ten czas owad, albo inne zwierzę, które żyje od nas dużo krócej? Kwiat, który od zakiełkowania do obumarcia żyje kilka tygodni albo kilka miesięcy?  A może przyroda wiedziała wcześniej i dlatego tuż przed mnie otuliła... 
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i wiem, że jesteście ze mną. Zaglądam sobie na Wasze blogi i czytam, to mnie pokrzepia daje odskocznię. Jeszcze raz napiszę to samo - dziękuję za to, że jesteście, że prowadzicie swoje blogi.


39 komentarzy:

 1. Bardzo współczuję, sama pamiętam jak boleśnie przeżyłam to 15 lat temu.To było o tyle trudniejsze, że mieszkaliśmy razem, wspólnie oglądaliśmy filmy przyrodnicze,rozmawialiśmy na różne tematy.Ale zawsze pocieszam się tym, że skoro świat jest tak precyzyjnie skonstruowany, to nasz byt na ziemi z pewnością nie kończy naszego istnienia.Pozdrawiam ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymaj się Agatku, cóż ja mogę więcej w tej sytuacji napisać. Po prostu się trzymaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przytulam mocno! Wiem co czujesz, tym bardziej tulę. Za swoimi Rodzicami tęsknię mocno. Wspominam z radością najpiękniejsze chwile i myślę nieustannie. Zawsze czuje ich obecność.
  Ściskam, ściskam, ściskam Agatku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Agatku, przytulam do serca...

  OdpowiedzUsuń
 5. Smutne, współczuję, bardzo, bardzo współczuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. I am so sorry to hear of your loss. With time will come peace.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo smutny wpis, ale mam nadzieję, że pomógł ci się choć troszeczkę uporać ze stratą. WIem, jak bardzo boli śmierć kogoś bliskiego. Trzymaj się kochana i życzę ci dużo siły...

  OdpowiedzUsuń
 8. u nas 18 maja była siedemnasta rocznica śmierci Teścia, 18 września siedemnaście lat temu zmarł mój Tata... to był dla nas tez trudny rok... szkoda, że nie byli z nami dłużej. Teoria o sezonowości w zyciu? odroszimy się aby się znów spotkać? hm ciekawe. Nigdy o tym tak nie myślałam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Agatko mocno Cię przytulam. To smutne. Ale niestety prawdziwe... Zawsze w naszych sercach. Zawsze. Pozdrawiam cię cieplutko. Trzymaj się kochana.

  OdpowiedzUsuń
 10. Agatko wiem co czujesz. Wiem, bo pożegnałam już swoich rodziców. Mój Tata też odszedł nagle kiedy byłam jeszcze młodziutką dziewczyną, w miesiącu, który kocham najbardziej - maju. Bólu nikt Ci nie zabierze. Musisz przeżyć go sama po swojemu, ale obecność innych życzliwych ludzi, którzy będą z Tobą pozwoli łatwiej przez to przejść. Przytulam Cię bardzo mocno <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Odejście Taty to ogromna strata, sam niestety tego już doświadczyłem i wiem jak bardzo to boli. Trzymaj się Agatko, ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przytulam i myślami jestem z Tobą...

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo mi przykro
  Przytulam mocno

  OdpowiedzUsuń
 14. Przykro mi....... przytulam........

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo mi przykro, przytulam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo mi przykro. Współczuję Ci... przytulam. Pięknie to napisałaś, że przyroda Cię otuliła. Każdy ma tu na tym świecie jakąś misję do spełnienia. Pamiętaj o tym.

  OdpowiedzUsuń
 17. Rozumiem, współczuję, dbaj o siebie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Współczuję Ci i przytulam mocno.

  OdpowiedzUsuń
 19. Agatko!
  Bardzo współczuję. Rozumiem co czujesz.
  Przytulam Cię mocno:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Każdy z nas, żyjąc wśród najbliższych musi doznać i smutnych chwil. Nie mamy na to żadnego wpływu. Tym niemniej trzeba podnieść głowę i żyć dalej, tak to już jest. Współczuję i rozumiem Twój ból.

  OdpowiedzUsuń
 21. Współczuję ,u mnie też maj bolesny, wczoraj właśnie 3 lata minęło jak mój tata odszedł. Wiem jak to boli, uściski .

  OdpowiedzUsuń
 22. Agatko bardzo mi przykro. Współczuję Ci bardzo. Całuję i mocno przytulam !

  OdpowiedzUsuń
 23. Przyjmij proszę wyrazy współczucia, ale niech będzie dla Ciebie pociechą, że kiedyś się znowu spotkacie. uściski.

  OdpowiedzUsuń
 24. Przyjmij wyrazy współczucia. Kiedy umiera Rodzic, to zabiera nie tylko siebie, ale i jakąś cząstkę nas. Mocno Cię przytulam...

  OdpowiedzUsuń
 25. Łączę się z Tobą w bólu. Pustkę po odejściu drogiej osoby trudno jest ujarzmić , trzeba dużo czasu ... Spokojnyvh najbliższych dni , uścisk ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 26. Agatko współczuję bardzo, przytulam. Czas ran nie leczy, ale je zabliźnia i koi ból, zostawiając łagodność dobrych wspomnień. Wiem że tak jest, mój tato odszedł 15 lat temu, więc przetrwaj ten trudny czas, później już będzie lżej na sercu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 27. Mój tato też odszedł w maju, sześć lat temu. Wyrazy współczucia.

  OdpowiedzUsuń
 28. Agatko, wiem że żadne słowa w tej sytuacji nie są właściwe... Mój tato odszedł ponad 30 lat temu, a mama 5 lat temu, a ciągle ich wspominam. Przytulam Cię mocno :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Agata, I am very sorry and I know how difficult it is because my parents have also passed away, but believe that those we love, even though they are not with us, remain forever in our hearts.
  A big and tight hug

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo Ci współczuję Agatko i tulę serdecznie.Wieczny odpoczynek racz Jemu dać Panie...

  OdpowiedzUsuń
 31. Moc ciepła i serdeczności.
  Wiem jak to jest - ale też u każdego jest inaczej.
  Z modlitwą za Tatę i za Was.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ogromnie mi przykro, ogromnie! Znów to samo, bo ja chcę coś napisać, by okazać Ci wsparcie, byś to poczuła, a nie wiem, czy mi się to uda. Silna jesteś niesamowicie. Ja wierzę, że nasi ukochani i tak są z nami, wspierają nas, są obok. Nie wiem, ale ja całym sercem w to wierzę kochana. Jesteś silna, cudowna i miał i ma Twój tata, z czego być dumnym! Tulę Cię całym sercem i pragnę, byś poczuła, że jestem z Tobą. Tulę, tule, tulę. <3

  OdpowiedzUsuń
 33. Rozumiem Twój ból, tęsknię za moim Tatą już 16 lat...ciągle tak samo...wierzę, że mi pomaga.To piękne, mieć wspaniałego Ojca.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ściskam... rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 35. Przytulam i bardzo współczuję, ból w sercu z czasem zmaleje, zostanie wdzięczna pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 36. Kochana
  Współczuję, przytulam.

  OdpowiedzUsuń
 37. Współczuję Ci Agatko.Wiem jaki to ból. Po latach zmaleje, ale tęsknota zostaje. Ja tęsknię za Tatą już jedenaście lat. Mój tata łowił ryby w naszym stawie. Wpuszczaliśmy dla niego do stawu karpie. Co roku wiosną kupowałam małe karpiki w gospodarstwie rybackim. Teraz jak chcę z Nim porozmawiać to idę nad staw...i rozmawiam o wszystkim.
  Współczuję .

  OdpowiedzUsuń
 38. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń