Obserwatorzy

niedziela, 2 października 2016

Kurnikowe wieści kilka migawek z ,,ogrodu"

Jesień... a chciałam już napisać ,,nadchodzi jesień". Jestem do tyłu z kalendarzem... Jesień jest, jak najbardziej i można powiedzieć, że nareszcie ją widać. Nie to żebym się nie mogła jej doczekać i bym należała do osób jej wyczekujących... . o to, to nie. Po prostu ją widać. Przebarwiają się tawuły i pewne odmiany berberysów, kwitną astry bylinowe i jesienna hortensja, gdzieniegdzie rozentuzjazmowane jeszcze latem róże i wszystko okraszone jest opadającymi liśćmi... słowem jesień! Ale ja dzisiaj napiszę zaległy post na temat kurnikowego życia. Ale wstawię zdjęcia z jesiennego przebarwienia bo nie będzie oddzielnego postu. Skupiamy się na kurnikowych wieściach w jesiennej aurze. Czy dzieje się tam wiele? Czy jest tam coś nowego? Tam życie kołem się toczy i ciągle jest coś nowego, coś innego a w sumie to wciąż to samo... 

Małe, jarzębate pisklaki podrosły. Patrząc jak te maluchy co i raz skakały sobie do dziobków, to myślałam, że mam przeważającą ilość kogutków, a tu niespodzianka. Na razie żadnego kogutka nie widzę i jest mnóstwo kurek. I nagle okazuje się, że te stateczne, ciche i łagodne kurki znoszące jaja w dzieciństwie nie ustępują zadziorności kogutkom.A pamiętacie moją opowieść o podkładaniu owych kurczaków kwokom? Przypomnę. Były dwie kwoki, które siedziały dwie tury i nic. Jednej udało się podłożyć kurczaki i zaopiekowała się nimi, a druga wzgardziła i nie chciała. Twardo starała się siadać na jajach mimo naszego odganiania. I udało jej się. Pewnego dnia junior przybiegł do nas z okrzykiem, że mam nowego kurczaczka. Z niedowierzaniem poszliśmy zobaczyć i rzeczywiście. Owa druga kwoka, tak się zaparła, że będzie miała swoje własne, wysiedziane, wypielęgnowane, wygrzane własnymi piórami, że doczekała się jednego malucha. Nie robiłam mu zdjęcia jak był malutki, teraz ma z dwa miesiące? Jakoś tak. Nie jest jarzębaty, hahaha... może o to chodziło? Jarzębate nie przypadły do gustu? Jest czarny z białym krawacikiem. Przyznam się, że tak mnie ujął swym krawacikiem, że bardzo mu kibicowałam i chciałam aby się mu udało przeżyć, przetrwać, po prostu uchować się. Tfu tfu na razie jest. Swoją drogą ciekawy kolaż: mamusia ,,łaciata" , tatuś czerwonawy a maluch wyszedł czarny.

I obiecana jesień w ,,ogrodzie" .

 


 

Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam :)


16 komentarzy:

 1. Jak czytam o tych kurczątkach to jakbym bajkę czytała.Ja ciągle nie wierzę ,że z jajka jest kura :-).Ale postanowiłam się przekonać na wiosnę bo moje sussexy chcą dzieci na gwałt. Piękna jesień . Oby długo tak .

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham jesień, to wyjątkowy czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. zerknęłam na zjawkę: kurze wieści u Ciebie, to pędzę...
  miło było poczytać i zdjęcia podejrzeć.

  usmiechnięte jesienne pozdrowienia zostawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jak w życiu:)są takie matki które zajmą się nawet podrzuconymi dziećmi a jest i taka która się zaprze,że chce mieć swoje i ma:))Cudna opowieść:)))
  pozdrawiam i życzę żeby się kurczątko chowało:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. czytam jednym tchem jak powieść....jesień jest cudna....

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia :) Mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka ciepłych jesiennych dni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam opowieści o Twoich kurach :)
  A jesień i ja nieco przegapiłam...moim życiem zawładnęła wielka nowina i odleciałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zauroczyła mnie jesień w Twoim ogrodzie, piękne kolory :) Masz urocze kurki, a opowieść świetna :)
  U mnie dziś pada, wieje i jest strasznie zimno, brrr...
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne to Twoje podwórko z kurkami.Świetne zdjęcia kwiatów jesienią,dziwi mnie że tak pięknie wszystko kwitnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. uwielbiam dzikie wino ( chyba tak sie nazywa) ktore jest tak pieknie czerwone na jesieni, kurki cudne tez :)

  OdpowiedzUsuń
 11. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna opowieść z życia kurnika! No, i zazdroszczę jaj!

  OdpowiedzUsuń