Obserwatorzy

piątek, 1 stycznia 2021

Nowy Rok / Happy New Year 2021

Mam nadzieję, że Nowy Rok 2021 przyniesie rozwiązanie i zakończenie pandemii. Mam nadzieję, że ten rok będzie dużo lepszy od poprzedniego, czego życzę wszystkim zaglądającym i sobie samej. Mimo fatalnego zeszłego roku miałam okazję doświadczyć czegoś dobrego. Czasami przydaje się przewrócić do góry nogami świat, który wydaje się stąpać tak mocno po Ziemi, że jest odbierany jako najmocniejszy pewnik i zawsze musi być. Miałam okazję przetestować swój światopogląd i zrobić przegląd priorytetów. Wypadło całkiem dobrze, jestem zadowolona z siebie, że tak dobrze jestem dostosowana do życia i nie jestem zmanierowana wyimaginowanymi potrzebami współczesnego konsumpcjonizmu. 

I hope the New Year 2021 will bring the end to the pandemia. I hope that the New Year will be much better than the previous one, what I wish to all visitors and myself. Despite the terrible last year, I had the opportunity to experience something good. Sometimes it comes in handy when the whole world is turned upside down. I had the opportunity to test my worldview and review my priorities. It turned out quite well, I am content with myself to be so well adjusted to life and I am not mannered by the imaginary needs of modern consumerism.

Miniony rok był dla mnie bardzo ciężki. Odeszła bardzo ważna dla mnie osoba, której głos znałam już  w okresie późno prenatalnym. Osoba, która była ze mną jeszcze przed moimi narodzinami. I bardzo ważna w dalszym moim życiu. Zawsze mnie wspierała, doradzała. Strata rodziciela jest ogromnym ciosem, nawet kiedy jest się już dorosłym i samemu jest się rodzicem. Nie mówię, że już skończyłam żałobę, ale wydaje mi się, że to najboleśniejsze minęło... ale nie wiem do końca.
The past year was very difficult for me because my dad passed away. There is no appropriate age for the death of a loved one who has always been with us, from our conception. I still feel sad and pain but it's a little easier.

Zeszły rok pokazał jak ważny jest drugi człowiek. Jak ważne są relacje międzyludzkie. Pomimo ogromnego postępu i możliwości technicznych to człowiek może polegać tylko na drugim człowieku. Szczęśliwy jest ten, kto ma prawdziwych przyjaciół, rodzinę czy życzliwych sobie sąsiadów. 
The pandemic has shown us how important the other person is. How important interpersonal relationships are. Despite enormous progress and technical possibilities, a person can only rely on another person. The lucky one is who has true friends, family, or kind neighbors.


Starówka Warszawska o tej porze roku jest przyozdobiona wieloma światełkami. Uwieczniłam aparatem tylko kilka z nich. 
I took pictures of the Old Town in Warsaw. At this time of the year it is beautifully lit by colorful lamps. I chose a few ornaments.

Bez względu na to co nas dosięga, póki własne życie trwa trzeba je przeżyć. Mimo wielu trosk i tragedii świat trwa dalej taki czy inny ale trwa. Każdy dzień jest niepowtarzalny i niesie z sobą coś dobrego tylko trzeba to dojrzeć. Siła w zgodzie ze sobą, z innymi ludźmi i z otaczającą nas przyrodą. Zgoda buduje a niezgoda rujnuje - stare, ponadczasowe przysłowie.
I believe that despite your worries and problems, you must continue to live well. Keep going. I believe that every day has something good and worth experiencing. Consent builds and discord ruins - that's an old Polish proverb. It is important now, not only for Poland but for our entire planet, Earth. Man must respect other people and nature.

Szczęśliwego Nowego Roku 2021 

Happy New Year 2021


I invite you to watch my husband's movies from Warsaw Old Town.
First film shows architectonic details of churches:


Next film shows amber jewelry in gift shops:
31 komentarzy:

 1. All the very best for the New Year. I hope it brings you great happiness and, finally, an escape from COVID!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego - ładnie podsumowałaś ten trudny rok.
  A wiesz, ze w Gdańsku ma być nowe muzeum bursztynu? - w nowym miejscy i nowej wersji... Już się cieszę na oglądanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam te same nadzieje na przyszły rok. Szczęśliwego Nowego Roku 🥂🥂🍾🍾🍾🍾🍾

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę że będzie OK, karty że tak powiem już rozdano i wiadomo jak potoczy się gra. Masz racje, najważniejsze to grono bliskich, rodzina albo i nie, ale swoi. Dzięki nim na tym świecie da się jakoś żyć. Czymaj się. :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ratunek na pandemię mamy w zasięgu ręki, dziwię się że nie wszyscy chcą z niego skorzystać.
  Współczuję straty tak bliskiej Osoby, z autopsji wiem, że żałoba trwa bardzo długo i trudno się z nią uporać.
  Życzę Tobie i Twoim bliskim lepszego i zdrowszego nowego roku.:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego dobrego na nowy rok dla Ciebie i Twoich najbliższych, niech to będzie lepszy rok, pełen zdrowia, radości i jakże wyczekiwanej normalności. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo dobrego i zdrowia na ten nowy rok. Niech dobrzy ludzie będą na wyciągnięcie ręki.
  Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia z okazji Nowego Roku.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. To był dla każdego trudny rok, ale dużo nam pokazał, pokazał żeby nie brać wszystkiego za pewnik i żeby doceniać to co jest. Ja wyniosę wiele z sytuacji, która nas spotkała. Życzę dużo siły i pozytywnego myślenia na Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego Dobrego i Zdrowego ślę z Podlasia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzień dobry bardzo w Nowym 2021 Roku!
  Oby nam się darzyło i żyło w zdrowiu, radości i beztrosce😃💖
  Tobie i Bliskich z serca ode mnie💝🌼

  OdpowiedzUsuń
 12. Nacieszyłam się i ja Starówką !! Szkoda tylko, ze nie miałam kasy na gofra, hehe, Chciałabym,żeby ludzie nie cierpieli, nie chorowali, nie umierali w mękach, mieli za co żyć. Życzę Szczęśliwego Nowego Roku Agatko i wszystkim dookoła. Będzie dobrze :-))

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja straciłam Najlepszego Przyjaciela, wiele bliskich mi Osób. Łzy cisną się do oczu i tylko wiara w świętych obcowanie pozwala mi przetrwać tę rozłąkę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Agatko wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twoich Bliskich, a przede wszystkim dużo zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 15. Agatko, życzę Ci, by Nowy Rok smutki szczodrze wynagrodził, przyniósł spokój, nadzieję, radość, same dobre chwile i życzliwych ludzi wokół.
  Najserdeczniej pozdrawiam!
  Anita

  OdpowiedzUsuń
 16. Współczuję utraty rodzica, sama przez to przeszłam więc rozumiem Twój ból...!
  Życzę aby ten Nowy 2021 Rok był szczęśliwy, zdrowy i przede wszystkim lepszy od poprzedniego !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. dziękuje za życzenia i wzajemnie, wszystkiego dobrego na ten rok 2021... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Happy New Year!! I hope and believe that by the end of 2021 the worst of the pandemic will be behind us! Wishing you health, peace and happiness as we start a new year,

  OdpowiedzUsuń
 19. Agatko, niech to będzie dobry rok, mimo wszystko.
  Pozdrawiam noworocznie

  OdpowiedzUsuń
 20. Agatko, pięknie napisałaś jak ważne są relacje międzyludzkie i że mimo bolesnej straty trzeba dalej żyć najlepiej jak umiemy. Życzę Ci wielu dobrych, życzliwych ludzi w Twoim otoczeniu i umiejętności dostrzegania choćby najmniejszych radości w każdym dniu. Serdeczności dla Ciebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkiego dobrego Aguś dla Ciebie i Twojej Rodziny. Utrata bliskiego bardzo boli....trzymaj się, życzę dużo miłości.Czasy mamy jakie mamy, więc jeszcze dużo możemy przemyśleć. I wierzę że ten rok będzie lepszy. Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Kochana to jest przepiękny post, taki, który zapisuję w mig w sercu, taki, który w nim zostanie, dziękuję. <3 Przykro mi z powodu tak silnej straty i nie, nie umiem sobie tego wyobrazić. Przytulam Cię całym sercem, wierząc, że bliscy, którzy poszli dalej, nadal są obok nas. Jesteś niesamowitym człowiekiem, ogromnie się ciesze, że Cię znam, że mogę do Ciebie pisać i czytać, co Ty piszesz. Bardzo zatęskniłam, nerwowa się zrobiłam, nie mogłam tu być, co chwile coś się dzieje, ale ogarnę. Chce, byś wiedziała, że tęsknię i tylko dlatego mnie nie było, bo nie mogłam nie z własnego wyboru. Cały sercem życzę Ci i Twoim ukochanym, żeby ten rok był naprawdę szczęśliwy, by było dobre zdrówko, by blizny bolały mniej. Życzę, by ten rok zaskoczył Was czymś naprawdę dobrym, czymś, co spowoduje, że poczujecie czyste szczęście. Życzę, by radowało Was byle co, by siły nie opuszczały, by udawało się pokonać każde zło. Jesteś kochana, jesteś ważna, przyjacielska, unikalna, dziękuję za obecność. Tulę mocno. <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 23. Agatko życzę Ci bardzo, aby ten Rok był dużo lepszy od poprzedniego. Aby wszyscy byli z niego zadowoleni, aby wróciła radość...
  Wiem co to znaczy utracić Rodzica. Przeżyłam to 2019 roku, do tej pory nie mogę się przyzwyczaić...
  Ciepło Cię ściskam w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 24. Szczęśliwego Nowego Roku Agatko, oby wszystkie troski zostały za nami, a nowy rok przyniósł same szczęśliwe dni:))

  OdpowiedzUsuń
 25. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, aby był on dla Ciebie lepszy, szczęśliwszy, spokojniejszy !!!

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo mi.przykro z powodu twojej straty :( wspolczuje. Ja w zeszlym roku z koncem marca stracilam mame. Nagle zachorowala poszla do szpitala i juz nie wrocila... nie bylo z nia kontaktu. Zycze Ci aby ten rok byl lepszy,zycze Ci tez braku trosk i spokoju ducha. Wszystkiego najlepszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i również Tobie bardzo współczuję...

   Usuń