Obserwatorzy

piątek, 19 kwietnia 2019

Alleluja!

Już niedługo Święta. Cieszą mnie jak wszystkich wierzących ale muszę zapisać w moim blogowym pamiętniku, że mogłyby stać się również Świętami stałymi i być na przykład w marcu. Kiedy tylko zrobiło się cieplej zajęłam się nasionami dyniowatych, strączkowych, porządkowaniem ogrodu bo tak ładnie, bo tak ciepło i ciężko mi wytrwać w murach przy jakichkolwiek porządkach. W tym roku dobrze mi idzie z myciem okien bo jest to jakaś namiastka kontaktu z podwórkiem.

Zaobserwowałam również, że z obecnymi Świętami jakby mniej marketingu w mediach, ale to może ja nie mam tak czasu na telewizję. Nasze Święta są takie jakie pamiętam z dzieciństwa, młodości i które pieczołowicie staram się kontynuować każdego roku z lekką zmianą na potrzeby naszej rodziny. Ja mam swoje tradycje, mąż wniósł do naszej rodziny swoje i dawno temu je połączyliśmy. W tym roku zrobiłam własną palemkę wykorzystując to co oko wybrało z ogrodu. Nie pamiętam, żebym miała kiedykolwiek z forsycji. Więc zawsze w danym czasie można dojrzeć coś dobrego.  Tegoroczne rekolekcje będą mi się kojarzyć z jednym zdaniem jako przesłaniem od Pana Boga dla każdego człowieka na temat jego istnienia na tym świecie
,,Nie byłeś pomyłką" 
Każdy człowiek jest wybrańcem Pana Boga ale sam kroczy ścieżkami i drogami wybranymi przez siebie bo ma wolną wolę. Przez całe swoje życie spotyka w różny sposób Pana Boga niczym znaki drogowe, oznaczenia świetlne, drogówkę etc.
Czas Świąt Wielkanocnych trwa... czas zadumy i refleksji i dlatego już dziś składam wszystkim odwiedzającym mój blog najserdeczniejsze życzenia.Zachwycam się pięknymi karteczkami w blogosferze i również dostałam śliczną, ręcznie robioną od Marzenki z bloga Jajołki pomysłowe . Bardzo Ci Kochana dziękuję, jest prześliczna. Tak ją przygotowałaś abym mogła wedle uznania komuś sprezentować ale ja zachowam ją dla siebie.


Niech Boża łaska spłynie na nas wszystkich i obdarzy nas prawdziwą mądrością, dobrocią i siłą do trwania w wierze.


Postępujmy według ducha a nie spełniajmy pożądania ciała (Ga 5,15)

Alleluja!21 komentarzy:

 1. Świąt pełnych miłości i radości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny post Agatko, cudnie opisałaś przesłanie, jakie te Święta ze sobą niosą. Takie postępowanie według ducha, a nie ciała. Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego dobrego Agatku Tobie i Rodzinie :-) Nikt nie jest pomyłką, wszyscy jesteśmy ukochanymi dziećmi Wszechświata, wszyscy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tobie też życzę wszystkiego najlepszego. Zdrowych i spokojnych świąt raz łaski od Boga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Radosnego Alleluja, obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały post, Agatko!
  Życzę Ci zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych Wiary, Nadziei i Miłości.
  Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.
  Radosnego, wiosennego nastroju, duchowego odrodzenia, i wszystkiego najlepszego.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za piękne życzenia !
  Nawzajem, Wesołego Alleluja !

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawie napisałaś :) Zdrowych, radosnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych dla Ciebie i Twoich najbliższych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Życzę Ci zdrowych, pogodnych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie napisałaś. Zyczę Tobie i Twoim bliskim pogodnych Swiat, spokojnych chwil w gronie rodzinnym.
  Pozdrawiam.:))

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję za życzenia. Ja również życzę radosnych Świąt Wielkanocnych!

  OdpowiedzUsuń
 13. To prawda, każde życie jest darem Bożym i trudno tutaj mówić o jakiejś pomyłce. To tylko od nas zależy, czy będziemy ten dar szanować, czy też nie.
  Kochana Agatko, z okazji świąt chciałabym Ci życzyć wszystkiego co najlepsze, wszelkiej pomyślności, pokoju ducha oraz spędzenia tego czasu w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 14. hehe, Przecież Pan Bóg stworzył nas na swój wzór i podobieństwo (tak jest napisane w piśmie) Wesołych Świąt Agatko :-) ogromnie się cieszę, że kartka Ci przypadła do gustu :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dziękuję za wianek i kartkę od serca :-)) Buziaki serdeczne :-))

  OdpowiedzUsuń
 16. Rodzinnych Świąt, wielkim sukcesem jest połączenie tradycji.....tak trzymaj pozdrawiam świątecznie Dusia [ miło na serduchu jak widzę swoje ozdoby pośród blogowego świata....]

  OdpowiedzUsuń
 17. Błogosławionych i radosnych Świąt , wesołego Alleluja

  OdpowiedzUsuń