Obserwatorzy

poniedziałek, 5 stycznia 2015

Wystawa LEGO


Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wystawy budowli z kloców Lego, którą można podziwiać na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wystawa będzie trwać do 15 lutego. Bilety można kupić na miejscu stojąc w dość długiej kolejce ale szybko przesuwającej się lub przez online. Wystawa reklamuje się imponujących rozmiarów makietą Titanica zbudowaną z ponad 500 tys. klocków i mającą wymiar 3 metrów wysokości i ponad 10 metrów długości. Wzbogacona postaciami z epoki i nawiązująca do tytułowego filmu rzeczywiście robi wrażenie. Ale bogactwo eksponatów sprawia, że wystawa jest bardzo interesująca i warta zwiedzenia. Myślę, że dla miłośników tych klocków w każdym wieku taka wystawa na pewno nie pozostanie obojętną. Moi chłopcy w tym najstarszy byli wręcz oczarowani wystawą, ja również, mimo, że nie jestem fanką klocków. Gorąco mogę polecić jeśli ktoś nie był. Wystawa wędruje po Polsce więc warto śledzić jej turnee.

Wystawa zajmująca dwie wielkie sale z ogromną ilością eksponatów ustawionych tematycznie na dużych ,,platformach" w przeszklonych gablotach robi wrażenie. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona jak mało z  prezentowanych zestawów Lego można dostać w naszych sklepach a jestem na bieżąco bo Miśki są ich miłośnikami.
Na pewno wystawa łączy się spójnie z edukacją. Eksponaty prezentują  miejsca,  wydarzenia ze znanych bajek i filmów ale również sceny historyczne, najsłynniejsze budowle architektoniczne  zabytkowe jak i współczesne. Oglądając makiety dzieci poszerzają wiedzę z zakresu historii, geografii czy architektury.


Uważam, że ogromnym atutem  wystawy jest to, że  poszerza po prostu horyzonty twórcze dzieciom lubiącym bawić się tymi klockami. Zresztą Miśki po powrocie do domu zaczęły tworzyć własne budowle Zainspirowani wystawą.   Zaraz za wystawą czai się sklep Lego i tutaj trzeba wykazać się sprytem aby przejść przez niego z rozentuzjazmowanym dzieckiem bez znacznego uszczerbku na portfelu.
Eksponaty tworzą oddzielne historie, oddzielne tematyki nawet nie podejmuję się wszystkich wymienić bo się nie da. Łatwiej napisać czego  jeszcze nie ma. Są ,,obrazy" dawnych czasów i z przyszłości jak z ,,Gwiezdnych Wojen". Mnie ogromnie podobały się makiety kamienic, domów i historie przedstawiające współczesność. Oprócz trójwymiarowych makiet są obrazy zawieszone na ścianie złożone oczywiście z klocków. Ogromne zainteresowanie nie tylko u dzieci wzbudzały wszystkie ruchome elementy. Muszę przyznać, że sama z pewnym rozrzewnieniem przyglądałam się panom - szacownym tatusiom i dziadkom wpatrującym się w ruchome pociągi mknące przez tunel, przez mosty... pomiędzy uliczkami z domami.  Moim zdaniem nie da się wszystkiego zwiedzić za jednym razem i dlatego na pewno jeszcze wybierzemy się korzystając z tego, że jest tak blisko. W tym poście chciałam jedynie pokazać wielkość i rozmach przedsięwzięcia. To jak park rozrywki dla wszystkich.

 

15 komentarzy:

 1. robi wrażenie :) nasi chłopcy jak byli mali też zakochali się w lego ,kiedy to było ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam,że i dużym chłopcom też się podobała wystawa :)

   Usuń
 2. Hello from Spain: Stunning exposure. Great Lego figures. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Syn jako miłośnik klocków Lego oglądał wystawę latem w Zakopanem. Był zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno eksponatów wciąż przybywa... w sumie to logiczne.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa wystawa. Moja Córka oczywiście też lubiła te klocki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Lego, still in vogue after so many years!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niesamowite ! Od razu myślami wracam do dzieciństwa i pamiętam jak i ja bawiłam się tymi klockami, i ile ja sobie wtedy wyobrażałam... Ale ta wystawa robi zapewne ogromne wrażenie tak samo na dzieciach, jak na dorosłych. Miniaturowy świat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś wspaniałego. Takie wystawy są świetne:)

  OdpowiedzUsuń
 8. To cos dla nas!
  Nie raz cala chalupa zastawiona byl budowlami, drogami, mostami z Lego. Klocki to najfajniejsza zabawka na swiecie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki Ci za te zdjęcia! Bardzo lubię Lego, a na tego rodzaju wystawie byłam raz kiedyś, sto lat temu:) Kiedyś marzyłam o smoku Lego:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wystaw prezentuje się świetnie :) Sama bym się wybrała na taką wystawę, ale na razie nie wybieram się do Warszawy. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. pozdrawiam, widzę że system wpisuje mnie z mojego bloga. Może byc bo go reaktywowałam .
  Pozdrawiam.-herbatka miętowa

  OdpowiedzUsuń