Obserwatorzy

czwartek, 3 października 2019

Też jest / Autumn in my garden

Za dużo pracuję zawodowo a za mało patrzę na przyrodę. - Takie o to stwierdzenie pojawiło się w mojej głowie, kiedy spoglądając z kuchennego okna na leżącą, czerwoną konewkę stwierdziłam, że jest jak na razie jedynym kolorystycznym akcentem jesieni w moim ogrodzie. Dopiero jak obejrzałam zdjęcie dojrzałam, że jednak jakieś zmiany zachodzą.  Postanowiłam wstawić foto z ową konewką bo bez niej nie byłoby dalszych zdjęć ani tego posta. I tak oto czerwona konewka porzucona od tak, tuż przed kurzym wybiegiem stała się dla mnie inspiracją. 

When I saw my red watering can I decided to walk through my garden to find the colours of autumn (the fall). 


Widząc przebarwiające się tuż za drzwiczkami  kurzego wybiegu liście krzewu aronii postanowiłam przejść się po działce i popatrzeć... albo rozejrzeć się. Przemierzam drogę wzdłuż kurnika codziennie idąc od bramy do domu lub z powrotem więc nie sądziłam, że odkryję coś jesiennego.  A tu niespodzianka!
 
 
 
 
Tu po prostu posadzone przez nas rośliny przebarwiają się. Niewielka nasza zasługa. Sadziliśmy je pod innym kontem. Lubię w ogrodzie naturalność. Nawet jeśli wyrasta coś bardziej chwastowatego to uznaję, że posadzone jest przez Matkę Naturę w jakimś konkretnym celu. Ja, w przeciwieństwie do niej, nie znam się idealnie na przyrodzie. To Ona wie, komu przyda się akurat ta roślina. A przydaje się najczęściej owadom albo chroni moje rośliny ogrodowe. W każdym razie też mam jesień...

Pozdrawiam bardzo serdecznie
 :)


18 komentarzy:

 1. Kto by pomyślał, że rzucona konewka może nam sprawić taką jesienną niespodziankę :).

  Super jest mieć swój własny ogród :).

  Ja myślę o jakimś jesiennym spacerze w niedzielę. Mam nadzieję, że pogoda dopisze :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo malowniczo rzucona ta konewka :). Jak pięknie odkrywać tyle rzeczy tak blisko :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest, jest i pięknie maluje liście. Konewka akurat w tej tonacji:)Ja dopiero jesienią widzę, jak różnorodne są w ogrodzie krzewy. Tak różnie się wybarwiają i tworzą śliczne akcenty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda tylko, że ta kolorowa jesień jest taka krótka - do pierwszej wichury lub pierwszej ulewy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne kolory w ogrodzie. Trzeba szybko sie cieszyć , za progiem Coś czeka .....

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię bywać w Twoim naturalistycznym ogrodzie. Ja mam tak samo. Pozostawiam przypadkowo wyrastające roślinki. W tym roku z samosiejki cukinii, która wyrosła pod ławką miałam najwięcej smacznych cukinii, a z innych samosiejek pszczoły miały ogromną uciechę. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale przepięknie :-))) uściski Agatko :-))

  OdpowiedzUsuń
 8. i do mnie przemawia dewiza, ze na działce rosną rosliny, które nasze organizmy potzebują, nie nakręcam się zielskiem. Teraz już niektórzy znają moje zdanie, ale kiedyś nie mogli go przełknąć. OK- mogę się zgodzić, że COŚ jest zielskiem, ta roslina TO zielsko. Ale kto o tym decydował? kto kategorycznie zdecydował, to zielsko, to cud natury! i bardzo trudno mi się temu podporządkować....

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo sielska, "nieuładzona " jest Twoja jesień. Tak jak piszesz, naturalna i niech taka będzie, bo to przecież natura ten świat kreuje. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudnie jesień pomalowała liście. To zdjęcie z konewką bardzo mi się podoba . Lubię naturalność koło Waszego domu . Pozdrawiam jesiennie 🍄🌿🍁

  OdpowiedzUsuń
 11. No i nawet sporo tej jesieni! Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jesień u Ciebie nie wygląda na ponurą...
  Chyba lubisz to ogrodowe zamieszanie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesień jest magiczna, wszystkie te niesamowite kolory dają uroku.
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. nie da sie ukryc, ze to juz jesien, ale za to w pieknych kolorach!

  OdpowiedzUsuń
 15. Też mam naturalistyczny ogród w którym uwielbiam przebywać. Niestety, praca zawodowa częst uniemożliwia przebywanie na łonie przyrody. Dobrze, że konewka wyciągnęła Cię z domu, byś mogła delektować się kolorową jesienią .
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 16. Kocham drzewa i krzewy liściaste, są piękne przez cały sezon, a jesienią nie mają sobie równych :D Cudna, kolorowa jesień u Ciebie Agatko :)
  Pozdrawiam serdecznie, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Prezentują się pięknie przyznaje. Może i u siebie takie posadzę:) Dbając o swój ogród najczęściej zaglądam na https://iglaco.com Proponują tu wszystko co będzie niezbędne do ogrodu.

  OdpowiedzUsuń