Obserwatorzy

wtorek, 11 kwietnia 2017

Wiosenny pejzaż

Przepiękny to czas dla mnie, Kocham wiosnę, uwielbiam ją. Uwielbiam w niej wszystko. Wiosenne poruszenie w przyrodzie, cieplejsze dni, przepiękne wschody słońca, za którymi zdążyłam się bardzo stęsknić. Znów rankiem wychodzę na taras aby przywitać dzień i poczuć ten świeży powiew nowego dnia. Nawet deszcz cieszy, bo po nim robi się jeszcze bardziej zielono. A niebo... niebo znów jest błękitne i pełne uroczych białych chmurek. Wiosna to dla mnie odcienie zieleni i błękitu nieba.

Jestem wielką miłośniczką wierzb. Trafiłam kiedyś informację, że wierzby są magiczne, być może, na pewno są drzewami o wyjątkowym kształcie. Chciałam zrobić zdjęcie wierzbom stojącym w rzędzie wzdłuż drogi i niespodziewanie komórka pstryknęła zdjęcie, które bardzo mi się spodobało. Na ptasim blogu Ptasimi Śladami można dowiedzieć się wiele o ptakach, między innymi o rzadkiej sowie Pójdżce, która zamieszkuje stare wierzby. Odkąd o tym przeczytałam nie mogę zapomnieć. Może jest to spotęgowane przerażającą wycinką drzew, ale jaka ta przyroda jest wspaniała. Stare drzewa są tak bardzo przydatne. W przyrodzie nic się nie marnuje. Wszystko, jest komuś potrzebne. A kolory wiosny na zdjęciach bardzo mi się podobają, Każdego dnia jadąc do pracy widzę ten widok o poranku. Czyż nie jest piękny?

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)


11 komentarzy:

 1. Rzeczywiście piękny widok. Też lubię wierzby. No, w przyrodzie wszystko się przydaje i jak najbardziej mnie smuci ta wycinka drzew i poprzednio jeszcze puszcza:/ Ręce opadają.
  Buziaki:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezmyślna, bezkarna Wycinka drzew i strzelanie do zwierząt bez ograniczeń jest niestety przerażającą wizytówką tych czasów :-(

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutne to, co dzieje się w polskiej przyrodzie. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy myślą i robią inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisałaś, w przyrodzi nic sie nie marnuje, a stare drzewa mają podwójną wartość. 100 letnie drzewa to już pomniki przyrody, a jak nie będzie większej kontroli wycinki drzew to niedługo porzegnamy się z tak pieknymi okazami.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne krajobrazy i wspaniała relacja!

  Agatko!
  Z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych życzę dużo zdrowia, radości,
  pogody ducha oraz wzajemnej życzliwości, a także wielu spotkań w gronie rodzinnym.
  WESOŁEGO ALLELUJA!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny wiosenny widok !! Agatko, mieszkasz w uroczym miejscu !!
  Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych, radosnych Świąt !!

  OdpowiedzUsuń
 7. Agatko Twój wiosenny pejzaż jest spokojny, piękny! Też uwielbiam wiosnę...za wszystko:) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jak Ty, zawsze czekam na wiosne, a potem sie nia co dzien raduje. Nawet gdy pada. Uwielbiam wierzby i drzewa. Wszystkie. Dlatego moj ogrodek jest niepelny. Nie ma w nim drzew. FGdzies tam, w dalekich planach, innny dom i wielki ogrod, z drzewami. Czlowiek spokojnie moze z nimi pogadac;)WEsolych, Zdrowych SWiat Agatko.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniały widok Uwielbiam wszystkie drzewa,szkoda,że tak wiele z nich w tym roku zostało wyciętych:(.Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę piękne zdjęcia. To prawda, stare drzewa także są bardzo przydatne, nie tylko dla ptaków :) Dziękuję za polecenie mojego bloga :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też lubie wierzby.U nas niestety dalej walczymy o ocalenie dęba 200letniego:(

  OdpowiedzUsuń